Прем’єра – 15 січня 2025р.
П’єса Карела Чапека «Біла хвороба» (1937) звучить як документальна хроніка 2024 року. У часи перед Другою світовою війною суспільство, як і тепер, не хотіло вірити, що війна може увірватися в їхній дім. Така наївна віра, небажання брати відповідальність за власний вибір і страх змін роблять людей уразливими. Безпечність і замкнутість у своєму світі, небажання контактувати з зовнішніми обставинами роблять людину слабкою і пасивною. Це вигідно використовується для маніпуляцій з життям народу.
Сюжет п’єси розкриває боротьбу за владу і честь, у якій протистоять великі цінності. Чапек наголошує: конфлікт між непримиренними ідеологіями ставить під загрозу саме життя. Його герої — гуманіст лікар Гален (доктор Дитя) і владолюбний Маршал — зазнають краху. Їх знищує безжалісний натовп, байдужий до ідей і цінностей.
Для постановки було важливо не лише переосмислити текст, а й порівняти його із сучасними реаліями. Вистава реалізується за мотивами п’єси: збережені ключові персонажі — Маршал, його донька, лікар Гален, інші — а новий образ Білої Леді символізує фатум . Вона стає «оком вистави», втручаючись у перебіг подій.
Форма постановки — імерсивна. Глядачі стають співучасниками дії, яка відбувається одночасно у кількох просторових площинах. Замість крісел — свобода пересування.
Сценічна виразність базується на русі: театрі руху, танці (contemporary, modern, fri stile) і передає історію сюжету в довільній формі, яка викриває ідею драматургії.
Головна думка вистави: емоції не повинні затьмарювати голос розуму, адже саме Людина, її вибір і відповідальність за життя залишаються в центрі будь-якого конфлікту.
Звертаємо вашу увагу:
– Постановка не передбачає крісел. Ви матимете змогу вільно пересуватися під час вистави, сідати на підлогу або будь-де, де вам буде зручно.
– Рекомендуємо обрати зручний одяг і взуття, щоб почуватися комфортно протягом дійства.
– У ході вистави актори будуть контактувати з глядачами, можуть залучити в дію вистави, позначати фарбою, але це відбудеться лише за вашої згоди.
– Під час вистави буде здійснюватися відеозйомка, не для публічного використання.
Художній склад
- Режисерка, авторка ідеї, хореографка - заслужена діячка мистецтв України Ольга Семьошкіна
- Сценограф, автор ідеї - Андрій Фішер
- Художниця костюмів - Таїсія Карась
- Музичне рішення - Надія Левченко
- VJ - Юлія Морська